MULLFEST - SUVEPEALINNA ESIMENE MULLIFESTIVAL 7. - 9. JUUNIL

MULLFESTi eesmärk on tähistada suve algust ning tuua au sisse kõik mullijoogid, alates mulliveest, siidritest ja vahuveinidest kuni viimaste kuninga šampanjani.

Festivali südameks on kahepäevane minimess linna vanimas kohvikus Café Grand.
Lisaks laieneb meeleolu üle kogu linna läbi Pärnu parimate restoranide, kohvikute ja sündmuste. Vaata pakkumisi siit.
Kolmandal päeval paneb i'le täpi koguperepiknik Koidula pargis. Täpsema kavaga tutvu siin.

Idee korraldada üks mõnus mullifestival sai alguse tegelikult juba enam kui aasta tagasi, umbes samal ajal MTÜ Mulligalerii loomisega, mille ideeks toidu- ja joogikultuuri edendamine igatmoodi kultuursel ja harival moel. Pärnu asukohana tuksus idee autori kui vana pärnaka hinges omakorda erilise hellusega. Et iga hea asi, no võtame või hüva vahuveini, tahab veidi laagerdamist, heietasime meiegi esmalt mõtteid, uurisime „maastikku“ ning võtsime suurema ja tõsisema hoo üles möödunud suvel, kui hakkasime juba üksipulgi panema kokku kontseptsiooni mitte lihtsalt ühest päevast, vaid pikemast toredast nädalavahetusest pärnakatele, suvepärnakatele ning linna kõigile külalistele. Toreduse keskmeks rõõmsad mullid alates mulliveest ja limpsist, siidritest ja vahuveinidest kuni nende kuninga šampanjani. Sest Hea toidu festival, rahvasuus enam tuntud ka kui Grillfest, on Pärnus juba olemas, hea joogi festivali, veelgi enam, mullifestivali, mis sobib kuurortlinna muheda moega meie meelest eriti hästi, veel mitte. Aga tundus, et võiks olla.

Tänaseks on mõtetest saanud igati tore programm – MULLFEST - kohe kolmeks pikaks suvealguse päevaks. Õigupoolest alustab festival juba päevakene varem, kui Pärnu Veiniklubi viib läbi kõigile soovijatele klaasikoolituse. Enne festivali väga vahva, arvame ise. Seda siis 6. juuni õhtul kell 19.00 ning lisainfot tasub uurida edaspidi ikka siitsamast lehelt. 7.- ja 8. juunil toimub mullijookide ja nendega seotud toredate toodete minimess, millel osalevad erinevate ägedate jookide tootjad ja maaletoojad, muuhulgas Pärnumaa omad. Festi viimane päev  9. juuni on pühapäevale paslikult suur pikniku- ehk koguperepäev. Hea ilma korral saab meie unistusest mõnuleda muretult linna kaunimas pargis oma piknikutekil ning nautida toredat atmosfääri tegelikkus. Tasub teada sedagi, et mõlemal messiõhtul viivad Mullfesti partnerid enda juures läbi eriüritusi, mitmed toidu- ja joogikohad üle linna pakuvad oma mullijooke ja hõrke roogi kogu festivali toimumise ajal erihinnaga. Laupäeval toimuvad ka meelierutavad sabraažikoolitused. Tasub kiigata programmi, mis on juba üsna lihvitud, kuid täieneb jooksvalt veelgi, et mitte huvipakkuvatest üritustest ilma jääda. Mullfesti staabiks ja minimeesi asukohaks on kogu ürituse vältel Pärnu vanim kohvik Café Grand Kuninga tn 25, otse Koidula pargi vastas, et oleks hea ja lihtne leida.

Olete kõik oodatud Pärnu esimesele mullifestivalile MULLFEST 7.-9. juunil. Tähistame koos suvekuu algust suvepealinnas Pärnus ja tunneme rõõmu ilusast pikast nädalavahetust. Pärnus mullitab! 😊

Mullfest Pärnu mullitab korraldustiim

MULLFESTi tiim: Helen Huberg, Kristel Voltenberg, Riina Rand

FOTO: Viktoria Reiman
TOP